Twoja
droga do
równowagi

Pierwsza wizyta

Jeśli to możliwe, na nasze pierwsze spotkanie przygotuj:

  • Dokumentację medyczną, jeśli badałeś lub leczyłeś się wcześniej.
  • Informacje do wywiadu: kiedy zacząłeś odczuwać objawy, czy występowały takie sytuacje w przeszłości, jak to się zaczęło?
  • Listę sytuacji, w których dolegliwości się nasilają. Przydadzą się wszystkie szczegóły dotyczące: diety, ruchu, pory dnia, itd.
  • Listę sytuacji, w których dolegliwości zmniejszają się. Przydadzą się wszystkie szczegóły dotyczące: diety, ruchu, pory dnia, itd.
  • Poznaj nasze FAQ, gdzie znajdziesz wiele informacji, które mogą Cię uspokoić lub przyspieszyć terapię.
Masz pytania ?
Metody terapii
Poznaj metody, którymi osiągamy Twoją psychofizyczną równowagę:
Techniki osteopatyczne
Terapia manualna
Masaż
Manipulacja powięzi wg. Stecco
P-DTR
Integracja strukturalna Anatomy Trains
Medyczny trening terapeutyczny
Terapia wad postawy
Terapia dziecięca
X
Techniki osteopatyczne
opis
Sposób pracy z pacjentem polegający na analizie problemów organizmu jako całości. Punktem wyjścia metody jest założenie, że na stan zdrowia człowieka wpływa ciało i umysł. Jeśli jakakolwiek część systemu ulegnie zmianie, oddziałuje to na równowagę całego organizmu.
W diagnostyce i leczeniu osteopaci wykorzystują wiedzę medyczną, naukową i osteopatyczną.
zastosowanie
Medycyna osteopatyczna umożliwia terapeucie szybkie i trafne diagnozowanie przyczyn dolegliwości i chorób pacjenta oraz dobieranie i zastosowanie właściwej i skutecznej metody leczenia. Celem osteopatii jest wspomaganie, leczenie i profilaktyka w zakresie wszystkich aspektów zdrowego rozwoju człowieka.
Terapia manualna
opis
Diagnostyka i sposób leczenia, które opierają się na wyborze i zastosowaniu odpowiednich technik trakcji, mobilizacji oraz manipulacji w obrębie stawów, więzadeł i tkanek miękkich organizmu. Terapia manualna to obszar fizjoterapii, którego celem jest leczenie dysfunkcji układu nerwowo-mięśniowo-szkieletowego.
zastosowanie
Terapia manualna ma za zadanie wyeliminować zaburzenia w funkcjonowaniu układu mięśniowego i kostno-stawowego człowieka. Dzięki niej pacjent może pozbyć się przykrych dolegliwości spowodowanych rozmaitymi dysfunkcjami układu ruchu. Terapia zmniejsza i/lub likwiduje ból, przywraca sprawność mięśniową i ruchomość w stawach.
Masaż
opis
Metoda pracy z pacjentem, która polega na wykorzystaniu bodźców mechanicznych (przede wszystkim w formie uciskania tkanek) w celu uzyskania pożądanych efektów terapeutycznych. Masaż działa leczniczo, relaksacyjnie i/lub przeciwobrzękowo. Z powodzeniem może być stosowany profilaktycznie w celu zminimalizowania ryzyka powstawania urazów.
zastosowanie
Celem masażu jest najczęściej zmniejszenie dolegliwości i objawów związanych z uszkodzeniami i nadwyrężeniami układu ruchu, przede wszystkim mięśni i stawów. Ważną rolą tej metody jest również wspomaganie procesów regeneracji organizmu oraz utrzymywanie ciała w dobrej kondycji.
Manipulacja powięzi wg. Stecco
opis
Technika stworzona przez włoskiego fizjoterapeutę Luigiego Stecco w oparciu o kilkudziesięcioletnie doświadczenie terapeutyczne oraz imponującą wiedzę anatomiczną i fizjologiczną. Manipulacja powięzi (z ang. ‘Fascial Manipulation’, w skrócie FM) polega na poruszeniu konkretnych punktów na ciele pacjenta w celu przywrócenia równowagi napięciowej.
zastosowanie
Manipulacja powięzi wyróżnia się dużą skutecznością w eliminowaniu dolegliwości bólowych układu ruchu, ograniczeń i przeciążeń kostno-stawowych i mięśniowych oraz czynnościowych zaburzeń układu trzewnego. Technika ta charakteryzuje się holistycznym podejściem do organizmu i – jak dotąd – jest jedną z najlepiej zbadanych metod fizjoterapeutycznych.
P-DTR
opis
Relatywnie nowa, spektakularna, neurologiczna metoda terapii holistycznej opracowana przez meksykańskiego neurologa i chirurga ortopedę dra Jose Palomara Levera. P-DTR (z ang. ‘Propioceptive-Deep Tendon Reflex’) polega na zdiagnozowaniu oraz zmianie wadliwej informacji wysyłanej do ośrodkowego układ nerwowego (OUN) na właściwą i poprawną.
zastosowanie
Technika P-DTR daje możliwość szybkiej oceny reaktywności układu nerwowo-mięśniowego, namierzenia występujących w nim dysfunkcji oraz usunięcia ich po to, by organizm mógł działać w najbardziej optymalny dla siebie sposób. P-DTR pomaga w niwelowaniu skutków przewlekłego stresu, nietolerancji pokarmowych czy urazów i przeciążeń.
Integracja strukturalna Anatomy Trains
opis
Integracja strukturalna to rodzaj terapii mięśniowo-powięziowej, w której poprzez rozluźnienie i/lub przemieszczenie tkanek w ciele pacjenta następuje przywrócenie między nimi równowagi. To cykl 12 sesji, podczas których ciało na nowo uczy się najbardziej optymalnego dla siebie ustawienia miednicy, stóp, klatki piersiowej, obręczy barkowej i głowy.
zastosowanie
W efekcie stosowania tej metody zmianie ulega wzorzec strukturalny ciała, by mogło ono funkcjonować wydajniej i bez przeszkód. Integracja strukturalna umożliwia korektę wad postawy, pomaga w niwelowaniu chronicznego bólu i sprawia, że ciało najlepiej jak to możliwe porusza się w grawitacji.
Medyczny trening terapeutyczny
opis
Rodzaj terapii, a w zasadzie aktywności fizycznej, dostosowany do indywidualnych potrzeb pacjenta, prowadzony pod okiem doświadczonego terapeuty. Program ćwiczeń układany jest z uwzględnieniem etapu leczenia, na którym znajduje się pacjent oraz jego aktywnych dolegliwości i schorzeń.
zastosowanie
Medyczny trening terapeutyczny ma za zadanie przywrócić zdrowie i sprawność po kontuzjach, urazach, zabiegach i operacjach, ale również na długo utrzymać organizm w dobrej kondycji i formie. Regularne ćwiczenia wykonywane w obecności terapeuty mogą przyczynić się do poprawy komfortu życia oraz zminimalizowania dolegliwości bólowych.
Terapia wad postawy
opis
Rodzaj terapii nakierowany na diagnozowanie i niwelowanie wad postawy. Terapeuta – za pomocą różnorodnych technik oraz ćwiczeń dobranych do indywidualnych potrzeb pacjenta – pracuje nad zlikwidowaniem napięć oraz wprowadzeniem równowagi mięśniowo-powięziowej w ciele.
zastosowanie
Terapia wad postawy najczęściej kojarzona jest z terapią skierowaną do najmłodszych i nastoletnich pacjentów. W gruncie rzeczy jednak wady postawy dotyczą dziś prawdopodobnie większości społeczeństwa. Leczenie polega na przywróceniu balansu i harmonii w ciele, zwróceniu uwagi pacjentów na dobre nawyki oraz dobraniu indywidualnego programu terapii.
Terapia dziecięca
opis
Forma terapii, której podstawowym zadaniem jest poprawna diagnostyka oraz odpowiednio dobrane leczenie dzieci i młodzieży z wadami postawy oraz zaburzeniami neurologicznymi w rozwoju psychoruchowym. Obejmuje również terapię różnorodnych schorzeń ortopedycznych.
zastosowanie
Terapia dziecięca jest niezwykle istotna dla prawidłowego rozwoju młodego organizmu. Zalecana nie tylko w celu diagnostyki schorzeń i dysfunkcji układu ruchu oraz ich leczenia, ale także jako działanie profilaktyczne mające na celu ochronę organizmu przed złymi nawykami, które w przyszłości mogą negatywnie wpłynąć na jego funkcjonowanie.
Zasady terapii

Poznaj ogólne zasady, którymi kierujemy się, dbając o Twoją równowagę:

  • Do każdej dolegliwości podchodzimy z perspektywy Twojego całościowego dobrostanu.
  • Każdego pacjenta i każdą pacjentkę traktujemy indywidualnie. Każdy ma do opowiedzenia swoją niepowtarzalną historię.
  • Program leczenia rozpoczynamy od dogłębnej diagnozy 
i zaplanowania przebiegu terapii.
  • Już na pierwszym spotkaniu staramy się przynieść Ci ulgę 
w odczuwanych dolegliwościach.
  • Czas konsultacji jest ruchomy. Zajmuje przeważnie od 40 do 60 minut – wszystko w zależności od potrzeb.
Kto dokładnie o Ciebie zadba?
Zobacz, kto współtworzy zespół Fizjotonii. Poznaj kompetencje naszych
terapeutów i terapeutek. Dowiedz się, jakimi jesteśmy ludźmi.
Umów wizytęUmów wizytę Umów wizytę